در آستانه سالروز شهادت حضرت جوادالائمه(ع)، حرم مطهر رضوی سیاه‌پوش شد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، به مناسبت فرارسیدن ۳۰ ذی‌القعده سالروز شهادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت جواد الائمه(ع) به همت خادمان آستان قدس رضوی، کتیبه‌ها و پارچه‌های مشکی در گوشه و کنار این حریم قدسی نصب شده است.
نصب دو کتیبه‌ بزرگ با عبارت‌های «یا جوادالائمه ادرکنی(ع)» و «یا جواد ابن الرضا(ع)» بر بالای ایوان‌های دو صحن اصلی انقلاب اسلامی و آزادی و همچنین دور ایوان‌ها، درب ورودی‌ها و سقاخانه، سوگ این امام همام را اعلام می‌کند. 
پرچم‌های سیاه عزا نیز در صحن پیامبر اعظم(ص) حال و هوای حزن و سوگواری ایام شهادت امام جواد(ع) را در دل زائران و مجاورانی که برای عرض تسلیت به محضر حضرت رضا(ع) و شرکت در برنامه‌های این ایام به حرم مطهر رضوی مشرف ‌شده‌اند را دوچندان کرده است.
 پیش‌بینی خدمات مورد نیاز زائران
دو چایخانه حضرت رضا(ع) در صحن کوثر و باغ رضوان نیز به مناسبت سالروز شهادت امام جواد(ع) در دو شیفت صبح و بعد از ظهر آماده پذیرایی از ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت(ع) است.
همچنین به همت معاونت خدمات زائران حرم مطهر رضوی، تمهیدات لازم در حوزه‌های مختلف از تأمین اقلام مصرفی مورد نیاز همچون مُهر نماز و لیوان یکبار مصرف تا فرش‌آرایی و خدمات بخش صندلی‌های چرخدار و زائربرهای برقی و… پیش‌بینی شده تا زائران و مجاوران در آرامش‌خاطر برای عرض تسلیت به پیشگاه مقدس امام هشتم به حرم مطهر رضوی مشرف شوند.

  • منبع خبر : آستان نیوز