خبرگزاری رویترز جمعه شب گزارش داد که حاجیان ایرانی پس از آشتی با عربستان، خدمات بهتری دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،در این گزارش آمده است:پس از آن‌که آشتی میان عربستان و ایران به ارائه خدمات بهتر در مراسم حج امسال انجامیده است، زائران ایرانی در یکی از روزهای هفته گذشته، با اتوبوس جدید برای ادای نماز عشاء راهی مسجدالحرام شدند.

رویترز به نقل از «سعید مهدی» که مسؤولیت حدود ۲ هزار و ۸۰۰ زائر ایرانی را به عهده دارد، گزارش داد: عربستان همکاری بیشتری در پیدا کردن هتل برای ایرانی‌ها داشته است.

او گفت: از بهبود اوضاع خدا را شکر می‌کنیم. ان‌شاالله بتوانیم خدمات بهتری به زائران این مسجد مقدس ارائه دهیم.

«محمد حسینی»، یکی از زائران ایرانی است که روز پنجشنبه برای ادای مراسم حج و تنها پنج روز مانده به آغاز این مراسم در یک سفر تک سفره وارد عربستان شد.

وی که در لابی هتلی در مکه اقامت داشت، درحالی که احرام بر تن داشت به رویترز گفت: بسیار خوشحالم که روابط ایران و عربستان رو به بهبود است. این مسأله، سفر مسلمانان به خانه خدا را بهبود خواهد بخشید.

هتل المزن در مکه که آقای حسینی و برخی زائران شیرازی در آن سکونت دارند، به شعائر به زبان فارسی درباره مراسم حج آراسته شده است.

مجتبی لالیانی زائر ایرانی دیگری از کاروان حسینی نیز به رویترز گفت: امسال شاهد حج بسیار خوبی هستیم. با آرامش کامل به اینجا آمدیم.

عربستان که برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۹ تمامی محدودیت‌های وضع‌شده بعد از همه‌گیری کرونا را لغو کرده در حال آماده شدن برای میزبانی از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار زائر حج در سال ۲۰۲۳ است.

رسانه‌های رسمی ایران گفته‌اند ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر از این تعداد از زائران از ایران خواهند بود.

عربستان و ایران چند ماه پیش به توافقی برای پایان دادن به تنش‌های دیپلماتیک میان دو کشور دست یافتند.

  • منبع خبر : ایرنا