پلیس امنیت عمومی عربستان سعودی از اعمال جریمه ۲۷۰۰ دلاری (۱۰۰۰۰ ریال سعودی) برای هر حج گزاری که بدون مجوز وارد مکه شود، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، ژنرال سامی بن محمد الشویرخ سخنگوی پلیس امنیت عمومی عربستان سعودی اعلام کرده است که این اقدام در راستای اجرای دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های تنظیم شده برای حج امسال اتخاذ شده که بر اساس آن، هر شخصی که تمایل به انجام مناسک حج دارد می‌بایست از پیش اقدام به اخذ مجوز لازم از دستگاه‌های ذیربط می کرده است.

به گفته وی، هر شهروند سعودی که از دیگر شهرهای عربستان بدون این مجوز به مکه مکرمه بیاید، ۱۰ هزار ریال سعودی (تقریبا معادل ۲۷۰۰ دلار آمریکا) جریمه خوهد شد.

وزارت کشور عربستان نیز چند هفته پیش از اعمال چنین جریمه‌ای خبر داده بود و پلیس عربستان مجددا بر جدی بودن این امر تاکید ویژه کرده است.

سخنگوی پلیس امنیت عمومی عربستان از تمام شهروندان و اتباع مقیم در این کشور خواسته است که آیین نامه‌های مربوط به حج سال جاری را محترم بشمارند چرا که نیروهای امنیتی و پلیس به دقت وظایف خود را در تمام راه های منتهی به مسجد الحرام و مشاعر مقدسه انجام خواهند داد تا از هر گونه اقدام خلاف قانونی جلوگیری به عمل آید و در صورت مشاهده حضور غیر قانونی افراد، با برخورد و اعمال جریمه، شخص خاطی را متوقف خواهند کرد.