مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از بازگشایی بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان خبر داد.

فریدون اله‌یاری گفت: همزمان با شیوع موج سوم بیماری کرونا در منطقه فلات مرکزی ایران، بیش از ۵۰۰ بنای تاریخی و جاذبه گردشگری تحت نظارت این اداره‌کل براساس مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا از ابتدای آذرماه سال جاری تعطیل شده بود.

او افزود: با توجه به سیر نزولی کرونا و تبدیل وضعیت استان اصفهان از قرمز به نارنجی و سپس زرد، براساس مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا، تمامی بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری تحت نظارت این اداره‌کل بازگشایی شد.

اله‌یاری با اشاره به‌نحوه بازدید از این مجموعه‌ها تاکید کرد: براساس دستورالعمل‌های بهداشتی صادره از ستاد مبارزه با بیماری کرونا و همچنین مصوبات صادره از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ضمن استقرار دستگاه‌های ضدعفونی در ورودی بناهای تاریخی شاخص، بازدید از بناهای دارای فضای سرپوشیده، با رعایت حضور محدود گردشگران در این بناها انجام شده و بناهای دارای فضای باز نیز با محدودیت‌های کمتر میزبان گردشگران و دوستداران میراث‌فرهنگی استان خواهند بود.

استان اصفهان دارای بیش از ۲۲ هزار اثر تاریخی شناخته شده است که از این تعداد بیش از ۱۸۰۰ اثر به ثبت ملی رسیده و بیش از ۷ اثر نیز در فهرست میراث بشری به ثبت جهانی رسیده است.

  • منبع خبر : مهر