معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از ثبت 53 وقف جدید در استان در سه ماهه نخست سال 1400 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،حجت الاسلام و المسلمین جمال ایزدی گفت: ۵۳ وقف جدید در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ در استان خراسان رضوی به ثبت رسیده است.
وی افزود: این وقف ها در شهرستان های رشتخوار، کاشمر، گناباد، نیشابور، مشهد، بجستان، بردسکن، تربت حیدریه، جغتای، جوین، خلیل آباد و داورزن واقع شده است.
معاون فرهنگی اوقاف استان با بیان اینکه ارزش ریالی این موقوفات ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد می شود، تصریح کرد: نیات این موقوفات شامل نیات مذهبی، خیریه، اجتماعی، مدارس علوم دینی، مسجد و بقاع متبرکه و اماکن مذهبی است.
وی وقف مجتمع فرهنگی، مذهبی اهل البیت مشهد با زیر بنای ۱۵۰۰ متر مربع را یکی از ارزشمند ترین موقوفات استان در سه ماه اول سال جاری عنوان کرد.
معاون فرهنگی اوقاف استان با اشاره به وقف های جالب سال ۱۴۰۰، افزود: در سال ۱۴۰۰ یک دستگاه آب شیرین کن با همکاری انجمن وقف علم و فناوری وقف و در روستای شرشر مهر آباد مشهد نصب شد.
حجت الاسلام و المسلمین ایزدی گفت: تاکنون اقداماتی خوبی در سوق دادن مردم به وقف با نیات به روز جامعه صورت گرفته است که از جمله آنها می توان به برگزاری نشست های علمی صنفی، مشاوره وقف، … اشاره کرد.