مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی از اعلام آمادگی برای برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی از جمله مستندسازی با موضوع زیارت و گردشگری مذهبی با ترکیه در پساکرونا خبر داد.

ابوالفضل مکرمی فر امروز در دیدار با فاتح توپچو، سرکنسول ترکیه در مشهد از اعلام آمادگی برای برگزاری نمایشگاه و هفته فرهنگی خراسان رضوی در شهرهای مختلف ترکیه از طریق نمایندگی وزارت خارجه در شرق کشور با کنسولگری در چهار چوب قوانین وزارت متبوع خبر داد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: سال گذشته شبکه ۷ ترکیه مستندی از جاذبه های گردشگری و میراث فرهنگی خراسان رضوی تهیه و پخش کرد، اکنون نیز برای تهیه و مستندسازی از موضوع زیارت، گردشگری مذهبی و سایر جاذبه های فرهنگی و طبیعی استان خراسان رضوی توسط رسانه های ترکیه آمادگی داریم.

هم چنین فاتح توپچو، سرکنسول ترکیه در مشهد با اشاره به درخواست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای حضور اتحادیه آژانس های خدمات مسافرتی ترکیه در این استان اظهار کرد: «برنامه ریزی و هماهنگی برای حضور این افراد در خراسان رضوی و آشنایی با زیرساخت گردشگری انجام شد ولی به دلیل شیوع کرونا به بعد از کرونا موکول شد.

سرکنسول ترکیه، آمادگی کشورش را برای برگزاری برنامه های مشترک با ایران بعد از پاندمی کرونااعلام کرد.

  • منبع خبر : مهر