با وجود ممنوعیت تورهای ترکیه برای مسافران ایرانی، با مراجعه به سایت‌های برگزاری تور متوجه می‌شوید که تورهای ترکیه همچنان برقرار است و این ممنوعیت ها تنها جنبه تشریفاتی داشته‌ است!

گلایه‌های وزارت بهداشت و مصوبات ستاد ملی کرونا منجر شد تا مسئولان، برگزاری هرگونه تور به ترکیه را ممنوع کنند. هرچند که خواسته‌ها بیشتر مبتنی بر ممنوعیت پروازهای ترکیه بود اما گویا زور وزارت بهداشت بیش از این بر منافع اقتصادی شرکت‌های هواپیمایی نچربید و تنها تورهای گردشگری به ترکیه دستور لغو فعالیت گرفتند.

در همین یک هفته اخیر اما راه‌های مختلفی برای سرپیچی از این دستورات مشاهده شد و یکی از این راه‌ها این بود که شرکتهای برگزاری تور بلیط‌های هواپیما را جدا می‌فروختند و رزرو هتل و بیمه و ترانسفر مسافران در ترکیه را هم جدا! بنابراین نامش تور نبود و تنها یک پک مسافرتی تلقی می‌شد.

امروز هم که دیگر معلوم شد شرکت‌های گردشگری و آژانسهای مسافرتی به صورت کاملا واضح اقدام به برگزاری تور می‌کنند؛ بررسی این موضوع نیاز به مستندات زیادی ندارد، تنها کافی است عبارت تور ترکیه را جستجو کنید تا با انبوهی از تورهای ترکیه با شرایط و امکانات متفاوت مواجه شوید.

کارشناسان این تورها در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر ممنوعیت برگزاری تورهای ترکیه می‌گویند “ابلاغی در این موضوع به آنها نشده و ممانعتی در راستای فعالیت آنها ایجاد نشده است!!”

این درحالی است که ابلاغیه ممنوعیت برگزاری و حتی تبلیغ تور به تاریخ ۱۸ فروردین ماه بازمی‌گردد:

  • منبع خبر : تسنیم