وزارت گردشگری و شورای فرهنگ عمومی برای نهادینه کردن فرهنگ گردشگری در بطن جامعه و تهیه برنامه ارتقاء فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی همکاری می‌کنند.

 ولی تیموری در نشست مشترک با سید محمدرضا موالی‌زاده ـ دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ـ، جمعی مدیران این مجموعه و بخش خصوصی مرتبط که در محل این معاونت برگزار شد، گفت: همکاری مشترک در سطح کلان، امکان دستیابی به هدف نهادینه شدن فرهنگ گردشگری در بطن جامعه، خانواده‌ها، جوامع محلی، دستگاه‌های اجرایی و عمومی فرابخشی و تاثیرگذار در این امر را به دنبال خواهد داشت.

او با اشاره به تلاش اخیر شورای فرهنگ عمومی کشور برای تهیه «سند و برنامه ارتقای فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی»، اظهار کرد: این اقدام به طور حتم موثر است ولی برای دستیابی به هدف والاتر لازم است این سند انتظارات دو بخش از یکدیگر را احصاء و در چارچوب همکاری مشترک به کار ببندد.

معاون گردشگری به تشریح اقدامات انجام شده از سوی وزارت گردشگری به منظور توسعه گردشگری مذهبی پرداخت و تعامل با شورای فرهنگ عمومی کشور را سبب تحقق دستاوردهای متنوع در زمینه فرهنگ‌سازی به عنوان یکی از مهم‌ترین و اقدامات زیربنایی در صنعت گردشگری ذکر کرد.    

سیدمحمدرضا موالی‌زاده ـ دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ـ با معرفی ساختار و بخش‌های مختف شورا، به اقدامات و چشم‌اندازهای پیش روی این حوزه در بخش‌های مختلف اشاره کرد و از صنعت گردشگری به عنوان ابزاری برای انتقال و توسعه فرهنگ، از اصلی‌ترین نیاز مهم فردی و فرهنگی و همچنین دارای آثار مختلف و تاثیرگذار نام برد.

وی یادآور شد: شورای فرهنگ عمومی تاکنون ۱۲ سند را تصویب کرده است. شش سند دیگر نیز در دست تدوین و تصویب است و پیش‌بینی می شود بالغ بر ۲۰ سند دیگر تا پایان این دوره محقق شود.

موالی‌زاده تهیه برنامه ارتقای فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی را بستری برای سند همکاری میان شورای فرهنگ عمومی و وزارت گردشگری و اقدامی عملیاتی در راستای توسعه گردشگری مذهبی و زیارت دانست.

  • منبع خبر : ایسنا