رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا گفت: تمدید گذرنامه‌ها و صدور گذر ویژه اربعین رایگان است.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا گفت: زائران تا زمانیکه تمدید گذرنامه آن‌ها در استان‌ها انجام نشده است به مرز‌ها مراجعه نکنند، چون در مرز‌ها فقط کنترل گذرنامه صورت می‌گیرد.

سردار علی ذوالقدری افزود: به دفاتر گذرنامه استان‌ها اعلام کردیم که برای ثبت درخواست گذر ویژه اربعین و تمدید گذرنامه‌ها آماده باشند.
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا در حاشیه جلسه ستاد مرکزی اربعین با اعلام این خبر گفت: پس از توافق با عراق قرار شد گذرنامه زائرانی که کمتر از شش ماه اعتبار دارند یا اعتبار آن‌ها به پایان رسیده است با زدن مهری در دفاتر گذرنامه‌ی استان‌ها و شهرستان‌ها تمدید شود. وی تصریح کرد: همچنین گذر ویژه اربعین برای زائرانی که گذرنامه ندارند در دفاتر پلیس +۱۰ صادر می‌شود و تا چند روز دیگر اعلام می‌کنیم که مردم از چه زمانی به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند.
سردار ذوالقدری با اشاره به اینکه زمان مراجعه مردم برای دریافت مهر تمدید گذرنامه نیز تا پایان هفته اعلام می‌شود، تاکید کرد: تمدید گذرنامه‌ها و صدور گذرنامه ویژه اربعین رایگان است و فقط هزینه اندکی برای ارسال گذرنامه‌های اربعین از طریق پست دریافت می‌شود.
وی گفت: با توجه به صدور گذر ویژه اربعین سرعت صدور گذرنامه برای زائران ۳ برابر قبل شده است و در ۲۴ ساعت صادر می‌شود.

  • منبع خبر : صدا و سیما