نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت:فضاسازی فرهنگی در سطح شهرها از این جهت اهمیت دارد که یکی از مصادیق بارز جهاد تبیین است.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در دیدار با معاونان فرهنگی شهرداری‌های کلانشهرهای ایران با بیان اینکه دِین ما به خون شهدا فقط به خاطر مجاهدت دنیوی آنان نیست، اظهار داشت: ماهیت دِینی که شهدا بر ذمه ما دارند، بیش از آن که ناظر بر جهاد سخت آنان باشد، مشتمل بر تلاش آنان برای سعادتمندی و عاقبت بخیری ماست. اثر مجاهدت شهدا این بود که امروز در هر شهر و دیار در این سرزمین، فضا به‌گونه‌ای فراهم باشد که ما حتی با عمل به یک اقدام کوچک، بتوانیم آخرت خود را تأمین کنیم و این امر که به خاطر برقراری حکومت دینی در این کشور میسر شده است که محصول و مدیون مجاهدت و دلاورمردی‎های‎ شهدا و خانواده بزرگ ایثارگران است.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: معاونت فرهنگی شهرداری در هر شهر، صرفاً محدود به یک مسئولیت سازمانی و یک معاونت شهری نیست بلکه تلاشگران این عرصه، رسالت عظیم فرهنگ‌سازی در شهر را بر دوش دارند و فعالیت آنان در این حوزه به‌طور مستقیم بر ایمان و آخرت مردم اثرگذار است.

خدمت به دین در گرو خدمت به انقلاب اسلامی

وی با بیان اینکه در کشور ما، خدمت به دین مستلزم خدمت به انقلاب است و افراد نمی‌توانند در راه ترویج معارف دین تلاش کنند درحالی که نسبت به معارف انقلاب اسلامی بی‌توجه هستند، افزود: فضاسازی فرهنگی در سطح شهرها از این جهت اهمیت دارد که یکی از مصادیق بارز جهاد تبیین است و اگر تابلوها و به‌طور کلی فضای فرهنگی شهرها در خدمت نشر و ترویج معارف دین قرار بگیرد، تاثیر زیادی بر درامان بودن در برابر آسیب‌های فرهنگی و مشکلات اجتماعی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی اظهارکرد: در هر شهر و استانی مشهود و ملموس است که جریان فرهنگ‌سازی در کشور توانسته در جهت ترویج مبانی دینی آن هم به زبان جوان‌پسند و با ابزارهای فرهنگی خلاقانه، گام‌های مؤثر و بزرگی بردارد.

آیت‌الله علم‌الهدی در تشریح محورهای لازم برای تغییر وضعیت فرهنگ مردم در عصر حاضر تصریح کرد: تغییر وضعیت فرهنگی مردم ناظر بر دو محور است؛ اولاً پدافند فرهنگی و دوماً تبلیغات فرهنگی که متأسفانه در کشور ما، پدافند فرهنگی با ضعف‌هایی همراه بوده و تاکنون این عرصه مورد غفلت قرار گرفته است اما با این حال، در زمینه تبلیغات فرهنگی که از جمله زیرساخت‌های موردتوجه انقلاب از زمان مبارزات سیاسی با رژیم طاغوت بود، پیشرفت‌های چشمگیری رخ داده که همه مصادیق آن به برکت مجاهدت فرهنگی در مسیر پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و نقش‌آفرینی در عرصه جنگ نرم فرهنگی بوده است.

  • منبع خبر : تسنیم