معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: بیش از ۸۳۰۰ پرونده درخواست تسهیلات از سوی وزارت گردشگری تایید شد و در اختیار شعب بانک‌های عامل قرار گرفت‌.

به گزارش پایگاه خبری سیاحت۲۴، ولی تیموری درباره سرانجام پرونده درخواست تسهیلات گردشگری اظهارداشت: طبق آخرین گزارش دریافتی از نتایج بررسی پرونده متقاضیان وزارت گردشگری برای استفاده از تسهیلات بانکی ویژه بحران کرونا تا کنون بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ پرونده با ارزش مالی حدود ۴ هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال تکمیل و به بانک‌های عامل ارسال و از این تعداد بیش از ۳۸۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است. 

وی خاطرنشان کرد: تعداد پرونده‌های ذکر شده بیش از ۳۶ هزار نفر شاغل در صنعت گردشگری کشور را پوشش می‌دهد که تا امروز در سامانه وزارت کار ثبت شده است.

تیموری با اشاره به اینکه جمعی از خسارت‌دیدگان این حوزه متقاضی دریافت وام‌اند اما فاقد بیمه بوده‌اند، افزود: بخش‌هایی از جمله اقامتگاه‌های بوم‎گردی، راهنمایان تور، هنرمندان صنایع‌دستی و حتی برخی از فعالین سایر تاسیسات گردشگری فاقد بیمه بوده‌اند که از این تعداد بیش از ۶۰ هزار پرونده هم‌اکنون در مسیر پرداخت قرار گرفته است که باید به سرعت ثبت‌نام خود را در سامانه «کارا» تکمیل و نهایی کنند. 

تیموری در پایان از متقاضیانی که پرونده‌های آنان به مرحله نهایی اخذ وام رسیده است؛ درخواست کرد که با مراجعه به بانک‌های عامل تسهیلات قطعی شده را اخذ کنند.