در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، معاون امور حج و زیارت از ثبت‌نام بیش از 45 هزار نفر برای حج تمتع 1403 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،

نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه درامور حج و زیارت برگزار شد.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت غلامرضا رضایی گفت: دارندگان سندهای اولویت‌دار تا پایان مهرماه سال ۱۳۸۶ می‌توانند با تکمیل اطلاعات خود در سامانه رزرو حج و واریز وجه اولیه ثبت‌نام کنند. البته بزودی اطلاعیه در خصوص انتخاب کاروان های حج آینده و تکمیل وجه نیز منتشرخواهد شد.

آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص انتقال ارز و تعیین قیمت ارز و بلیط هواپیما برای حج آینده از دیگر محورهای مطرح شده در نشست امروز بود و سرپرست حجاج ایرانی لزوم توجه به تعیین قیمت عادلانه را یادآور شد و تصریح کرد به نحوی تدبیر شود که در روند زمان بندی و برنامه ریزی های حج نیز خللی وارد نشود.

در این جلسه گزارشی در خصوص ساختار کاروان‌های حج آینده و تعداد عوامل اجرایی و فرهنگی ارائه و تأکید شد که در این روند همچنان کاهش درصد عوامل نسبت به زائران مد نظر بوده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تأکید بر اینکه ارائه ساختار بهتر و مناسب تر در این حوزه موجب صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد شد، تصریح کرد: تربیت کادر در حوزه‌های اجرایی و فرهنگی در برنامه ریزی‌ها باید از قوام لازم برخوردار باشد و این مورد نیز از حقوق  زائر است.

همچنین آخرین وضعیت امکان مشرف شدن زائران عمره بررسی شدو معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: همچنان پاسخی از سازمان هواپیمایی کشور عربستان مبنی بر صدور مجوز برای پروازهای عمره دریافت نشده است و ما در حال نزدیک شدن به پایان موسم عمره و فرارسیدن ماه رمضان هستیم و عمره رمضانیه نیز شرایط خاص خود را دارد.

رضایی در عین حال افزود: طبیعی است افرادی که برای سفر عمره ثبت‌نام کرده و وجوهشان مسترد شود، علاوه بر اینکه سندشان پایدارخواهد شد در صورت راه‌اندازی عمره در اولویت اعزام خواهند بود. در صورت دریافت موافقت کشور میزبان، در قالب بسته‌های جدید ایام سفر عمره و بالطبع هزینه آن مشخص و اعلام خواهد شد.

  • منبع خبر : فارس