معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به‌محض صدور مجوز از سوی سازمان هواپیمایی کشوری عربستان، پروازهای حج عمره آغاز خواهد شد.

«محمد محمدی‌بخش» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره تعلیق پروازهای حج عمره اظهار داشت: در واقع همه اقدامات و هماهنگی‌های لازم در این زمینه انجام شده است، اما صدور مجوز نهایی که باید بین سازمان‌های هواپیمایی دو کشور اتفاق بیفتد انجام نشده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد، بیان‌داشت: بسیاری از این مجوزها لحظه‌آخری صادر می‌شود و همچنان در حال رایزنی و پیگیری برای این موضوع هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، همچنین مطرح بودن هرگونه مشکل مالی در این خصوص را رد کرد و ادامه‌داد: به‌محض صدور مجوز از سوی عربستانی‌ها، پروازها به مقصد سرزمین وحی آغاز خواهد شد و پس از تعیین‌تکلیف پروازهای هواپیمای جمهوری اسلامی ایران، پرواز شرکت هواپیمایی «معراج» نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی در خاتمه با بیان اینکه هیچ اطلاعی از زمان صدور مجوز از سوی سعودی‌ها نداریم، تاکید کرد:‌ این موضوع مربوط‌ به سازمان هواپیمایی کشوری عربستان است که پیگیری‌های ما در این زمینه همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، قرار بود نخستین پرواز حج عمره پس از هشت سال از ترمینال «سلام» فرودگاه امام خمینی (ره) در ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه (۱۳ دی‌ ۱۴۰۲) همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) انجام شود.

امسال نزدیک‌ به ۶۲ هزار زائر توسط ۲ شرکت هواپیمایی ایران ایر و معراج به خانه خدا اعزام می‌شوند.