رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور گفت: بقاع متبرکه محور هستند زیرا جمهوری اسلامی ایران بر پایه ولایت فقیه و بر گرفته از کلام امام معصوم است، در انقلاب اسلامی بقاع متبرکه پرچم دار هستند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه کشور در ارتباط زنده تصویری با معاونان فرهنگی اجتماعی ادارات کل این نهاد در کشور در مشهد با اشاره به رسالت شبکه تبلیغ، پاسداری از اسلام و حفظ مرزهای ایمان و عقیده است گفت: از لحاظ عملی تبلیغ انطباق رفتار مردم با مش اولیا و مورد رضایت خداوند است.

وی در ادامه به آثار هجرت امام رضا (ع) و تأثیر آن در نقاط مختلف ایران اشاره کرد و افزود: امروز می توان از فضای موجود در بقاع متبرکه و امامزادگان در نشر معارف اسلامی بهره برد و قانون نیز از این مسئله حمایت می کند.

وی با بیان اینکه بیش از ۸ هزار امام زاده در ایران داریم که از این میان دوهزار امام زاده شاخص داریم، افزود: وجود این امام زادگان در نقاط جغرافیایی مختلف ایران به محلی برای ابزار ارادت و دلدادگی به اهل بیت علیهم السلام تبدیل شده است.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی افزود: سازمان اوقاف و امورخیریه باید توجه بیشتری به مسائل فرهنگی، قرآنی، معرفتی و تبلیغی بیشتر در این بقاع داشته است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های معاونت فرهنگی در اجرای نیت موقوفات و اداره شئون فرهنگی بقاع متبرکه، بیان کرد: این معاونت باید روز به روز رشد و تکامل پیدا کند، باید در برنامه ریزی ها بیشتر به این بخش توجه کنیم.

وی ادامه داد: معاونان فرهنگی می توانند هئیت های شاخص را به سمت بقاع ببرند، برای دوهزار بقعه می توانند برنامه داشته باشند. در دیداری که سال گذشته داشتیم برای ۸۰۰ بقعه در طرح و برنامه سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی شد در آینده می توان این رقم را افزایش داد.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی افزود: در دو هزار بقعه می توان برنامه های قرآنی، تفسیر، مفاهیم و ویژه برنامه های فرهنگی برنامه ریزی کرد.، حضور مداحان و برنامه ریزی ویژه برای بانوان از جمله برنامه هایی است که می توان در طرح افق برای رشد بیشتر بقاع متبرکه برنامه ریزی کرد.