معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف امور خیریه از برگزاری ویژه‌برنامه‌ای تحت عنوان «جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی» در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه همزمان با دهه ولایت خبر داد.

نشست تخصصی وعاظ و نخبگان تبلیغی کشور امروز (۲۰ تیر ماه) در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) برگزار شد.

حجت‌الاسلام غلامرضا عادل در این نشست گفت: هر سال در آستانه ماه محرم در خدمت عزیزان می‌بودیم؛ این جلسه بهانه‌ای برای یک گفتگوی دو طرفه است؛ امسال در آستانه عید غدیر این مراسم برگزار می‌شود تا جریان غدیر بتواند رنگ و بوی ویژه‌تری داشته باشد.

وی با بیان اینکه در این ایام ویژه‌برنامه‌ای تحت عنوان «جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی» در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌شود، تصریح کرد: در روز نخست این ویژه‌برنامه، دعای عرفه در بیش از ۵۰۰ بقعه متبرکه امامزاده برگزار شد؛ همچنین نماز عید قربان در ۲۰۰ بقعه متبرکه و امامزاده اقامه شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف امور خیریه افزود: در حوزه تبلیغ در اداره کل اعزام مبلغ، ۴ هزار پرونده مبلغ فعال داریم که ۲ هزار و ۵۰۰ پرونده تکمیل شده است؛ همچنین برنامه‌های آموزشی و توجیهی برای این مبلغان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام عادل با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای برای حمایت از روحانیون مستقر در روستاها منعقد شده و ۸۵۰ نفر از روحانیون ماهیانه تحت پوشش سازمان اوقاف و امور خیریه هستند، گفت: اعزام مبلغ به‌صورت مناسبتی به امامزادگان و بقاع متبرکه انجام می‌شود؛ همچنین اعزام مبلغ به مناطق محروم را در دستور کار قرار داده‌ایم؛ در ایام فاطمیه یک هزار و ۵۰۰ و در ایام دهه اول محرم ۳ هزار مبلغ اعزام شده است.

وی با اشاره به اینکه طی تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد دعبل ۵۵۰ نفر از مادحین معسر تحت حمایت سازمان اوقاف و امور خیریه قرار دارند، یادآور شد: یک تفاهم‌نامه بین سازمان اوقاف و حوزه علمیه منعقد شده که در قالب اطعام طلاب به‌صورت ماهیانه مساعدت انجام می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به کمک‌های این سازمان به هیئات مختلف از جمله هیئات شاخص کشور، افزود: هرساله در آستانه ماه محرم برای حمایت‌های مختلف از هیئات کشور طرح «شمیم حسینی» برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام عادل با اشاره به اینکه طرح «نشاط معنوی» در یک هزار و ۲۵۳ بقعه متبرکه و امامزاده در حال برگزاری است، گفت: طرح «ضیافت الهی» در ماه مبارک رمضان در یک هزار و ۲۷۳ بقعه متبرکه برگزار شد.

وی با بیان اینکه ۳۱۳ موکب از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در اربعین به زائرین خدمات ارائه خواهند داد، یادآور شد: طرح «شمیم خدمت» با موضوع اشتغال‌زایی از اقدامات مفید سازمان اوقاف و امور خیریه بوده است؛ در این طرح سال گذشته ۱۲ هزار نفر آموزش دیدند که بسیاری از آنها زنان سرپرست خانوار بودند و این مسیر برای آنها باز شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان به اجرای طرح «قرار دوازدهم» در روز دوازدهم هر ماه اشاره کرد.