مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: کسی که اقدام به ایجاد وقف می کند باید از ایمان بالایی برخوردار باشد، بانو گوهرشاد به تأسی از حضرت خدیجه(س) دارایشان را در راه اسلام قرار دادند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده افزود :تمامی خدماتی که مسجد جامع گوهرشاد در حال حاضر ارائه می کند از محل برکات موقوفاتی است که بانو گوهرشاد بنا نهاده اند.

وی ادامه داد: حضرت خدیجه(س) از ایمان بالایی برخودار بودند و همه دارایی های خود را در اختیار پیامبر اکرم و پیشبرد و گسترش اسلام قرار دادند؛ حضرت خدیجه(س) سختی های زیادی در شعب ابیطالب تحمل کردند که یک شخصیت ممتاز از ایشان به ما نشان می دهد. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تصریح کرد: این شخصیت ممتاز الگویی شد برای بانوان در سطح جهان اسلام، از جمله بانو گوهرشاد بیگم که این ایام مصادف با پانصد و هشتاد و دومین سال رحلت ایشان است. این بانو بزرگوار به تأسی از حضرت خدیجه(س) دارایشان را در راه اسلام قرار دادند. تمامی خدماتی که مسجد جامع گوهرشاد در حال حاضر ارائه می کند از محل برکات موقوفاتی است که بانو گوهرشاد بنا نهاده اند.

به مناسبت گرامیداشت شهادت دو روحانی مجاهد و خدمتگزار حاشیه شهر مشهد مقدس حجج اسلام شهید محمد اصلانی و شهید محمدصادق دارایی، همزمان با رحلت بزرگ بانوی جهان اسلام و مادر امت؛ حضرت خدیجه کبری(س) و پانصد و هشتاد و دومین سالگرد درگذشت بزرگ واقفه جهان اسلام، بانو گوهرشاد، ویژه برنامه ای با حضور یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی و جمعی از علما و روحانیون فرهیخته برگزار شد.