نخستین نمایشگاه گردشگری جهان اسلام(IWTE)، در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر آفتاب در حال برگزاری است.

نخستین نمایشگاه گردشگری جهان اسلام(IWTE) با حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، انجمن صنفی خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، شهرداری تهران، کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران و سازمان توسعه تجارت جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری است.

در این نمایشگاه از کشورهای عراق، پاکستان، ترکیه و تاجیکستان جهت حضور در هیئت‌‌های تجاری دعوت به عمل آمده است. با توجه به اهمیت موضوع گردشگری از نظر توسعه اقتصادی و فرهنگی از جمله گردشگری زیارتی، آستان قدس رضوی نیز در این نمایشگاه مشارکت فعال دارد.

پس از همه‌گیری ویروس کرونا، صنعت گردشگری بیش از پیش مورد توجه عموم قرار خواهد گرفت و از این شرایط در جهت تعمیق اشتراکات فرهنگی میان مسلمانان و همچنین معرفی جهان اسلام به سایر کشورها می‌توان بهره برد.

همچنین موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز در راستای معرفی فرهنگ جهاد، مقاومت و شهادت، حضور فعالی در این نمایشگاه دارد. در این راستا از هنرمندان ایرانی در رشته‌های مختلف هنری از جمله نقاشی، خوشنویسی، تصویرسازی، طراحی و مجسمه‌‌سازی دعوت به همکاری شده است تا آثار خود را که معرفی‌کننده فرهنگ و تاریخ جمهوری اسلامی ایران است در معرض دید علاقه‌مندان قرار دهند.

این نمایشگاه تا روز جمعه بیستم خردادماه در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب تهران برپاست.

  • منبع خبر : تسنیم