دبیرخانه نمایشگاه گردشگری آی‌تی‌بی آلمان اعلام کرده که به دلیل شیوع ویروس کرونا، این نمایشگاه را به‌صورت مجازی برگزار خواهد کرد.

نمایشگاه گردشگری آی‌تی‌بی که از سال ۱۹۶۶ میلادی در شهر برلین آلمان برگزار می‌شود در سال ۲۰۲۱ روند برگزاری را تغییر داده و به صورت مجازی میزبان مخاطبان خود است.

 نمایشگاه گردشگری آی‌تی‌بی به عنوان بزرگترین نمایشگاه گردشگری جهان شناخته می شود و هر سال در ماه مارس و در شهر برلین میزبان مخاطبان خود بوده است اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا مسئولان این نمایشگاه اعلام کرده‌اند از ۹ تا ۱۲ مارس ۲۰۲۱ بستر مجازی برپایی این نمایشگاه فراهم خواهد شد و تا ۱۰ روز آینده جزئیات و نحوه حضور مخاطبان در این نمایشگاه مشخص می شود.

تجربه برگزاری نمایشگاه‌های آنلاین به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان افزایش یافته و مسئولان نمایشگاه برلین هم قصد دارند از این تجربیات استفاده کنند.

این نمایشگاه به دلیل سابقه فعالیت طولانی به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای گردشگری جهان شناخته می‌شود و طبق برآوردها تراکنشهای مالی در این نمایشگاه می‌توانست پیش از شیوع ویروس کرونا به ۷ بیلیون دلار برسد.

همچنین نمایشگاه آلمان برای حوزه گردشگری ایران اهمیت زیادی دارد و کشور ما هم در تمام ۱۰ دوره اخیر برگزاری نمایشگاه مذکور حضور فعال داشته است.