عربستان سعودی یک ماه دیگر نمایشگاه و کنفرانس موسوم به اکسپو حج را در استان جده برای بررسی و معرفی خدمات و راهکارهای نو در تسهیل سفر زائران خانه خدا برگزار می‌ کند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، وزارت حج و عمره عربستان سعودی اعلام کرد که کنفرانس و نمایشگاه حج ۲۰۲۳ با نام اکسپو حج را در اوایل ژانویه سال آینده میلادی (۲۰۲۳) در استان جده برگزار خواهد کرد.

بر اساس این بیانیه‌، وزارت حج و عمره عربستان قصد دارد خدمات و راهکار‌های نوآورانه را برای تسهیل در مراحل تشرف آسان زائران به حرمین شریفین بررسی کند.

وزارت حج و عمره عربستان سعودی گفته است این کنفرانس و نمایشگاه همچنین با هدف بالا بردن کیفیت خدمات ارائه شده به زائران خانه خدا و کمک به غنی‌ سازی تجربیات دینی و فرهنگی آنها، برای دستیابی به اهداف برنامه‌ های چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی و گرد هم آوردن تصمیم گیرندگان، کارآفرینان، مبتکران و محققان به منظور بررسی مجموعه ای از راه حل‌ ها و گزینه‌ های نوآورانه برای تسهیل در انجام سفر حج و عمره برگزار می‌ شود.

بر اساس این بیانیه، کنفرانس ماه آتی حج در جده همچنین شاهد ارائه پیشنهاد‌هایی برای طرحهای آتی در زمینه توسعه زیرساخت‌ ها، احیای اماکن و بنا‌های دینی و تاریخی و توسعه راه‌ حل‌ های فنی است که به ارتقای کیفیت خدمات ارائه‌ شده به زائران، غنی‌ سازی سفر دینی آنان و تبدیل سفر آن‌ ها به خاطره ای فراموش نشدنی خواهد بود.

  • منبع خبر : صدا و سیما