مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: برای اولین بار دوره آموزشی خدام خواهر بقاع متبرکه سراسر کشور در مشهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، حجت‌الاسلام محمد نوروزپور اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور هر ساله دوره‌های آموزشی برای هیئت امنا و خدام بقاع متبرکه در مشهد، استان‌ها و شهرستان‌ها برگزار می‌کند تا خادمین و هیئت امنا با مأموریت‌های جدید حوزه بقاع متبرکه آشنا شوند.

وی ادامه داد: سازمان اوقاف نخبگان و نمایندگان هیئت امنا و خدام را هر سال در قالب چندین گروه به مشهد می‌آورد تا علاوه بر زیارت و استفاده از فضای معنوی حرم امام هشتم، یک تشویق نیز برای آنان باشد.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان این‌که برای خادمین و هیئت امنا، برنامه‌های آموزشی در کنار زیارت در نظر گرفته شده است، افزود: در این دوره ۲۵۰ خادم خواهر بقاع متبرکه سراسر کشور به مشهد مشرف شدند که این اتفاق برای اولین بار صورت گرفت.

نوروزپور بیان کرد: در این دوره سه روزه که خادمین خواهر در مشهد حضور دارند، از دوره‌های آموزشی در حوزه خدمات زائربن و سبک زندگی اسلامی توسط اساتید مجرب بهره‌مند خواهند شد تا این خادمان علاوه بر زیارت، از برنامه‌های جنبی و آموزشی بهره‌مند شوند.