مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) گفت: طبق درخواست سازمان حج و زیارت، روزانه ۲ پرواز توسط هما به سرزمین وحی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، «شمس‌الدین فرزادی‌پور» با اشاره به برنامه‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای عملیات پروازهای حج عمره امسال اظهار داشت: طبق برنامه و تکالیفی که سازمان حج و زیارت بر عهده هواپیمایی جمهوری اسلامی قرار داده است، وظایف خود را انجام می‌دهیم که بر این اساس حدود هفت ایستگاه پروازی به هما واگذار شده‌است.

وی با اعلام آمادگی کامل برای انجام سفرهای حج و جابه‌جایی مسافران به سرزمین وحی، گفت: علاوه بر انجام مذاکرات و برگزاری جلسات با سازمان‌ها و مراجع ذی‌ربط، درباره انجام سفرهای حج با عربستان نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده‌ است.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) تعداد ناوگان مورد نیاز برای ارائه خدمات به زائران را منوط به اعلام‌نظر سازمان حج و زیارت برشمرد و افزود: این سازمان در مذاکرات با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درخواست انجام روزانه ۲ پرواز را داشته است، اما امکان تغییر و افزایش تعداد پروازهای ویژه سفرهای حج نیز وجود دارد.

حداکثر وزن مجاز بار مسافر، ۳۰ کیلوگرم

فرزادی‌پور با بیان اینکه حداکثر وزن مجاز بار مسافر ۳۰ کیلوگرم تعریف شده‌ است، از زائران پروازهای حج درخواست کرد با رعایت قوانین، مجموعه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را در انجام پروازهای ویژه حج عمره امسال همراهی کنند.

برپایه این گزارش، عملیات حج عمره از ۱۳ دی همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) آغاز می‌شود و تا ۲۸ اسفند ماه ادامه می‌یابد. فرودگاه‌های مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، ساری، یزد، بندرعباس، اهواز، کرمان و زاهدان و فرودگاه بین المللی امام‌خمینی (ره) پس از ۹ سال وقفه، امسال در خدمت مسافران سرزمین وحی خواهند بود. همچنین ۶۲ هزار زائر در عملیات حج عمره امسال به سرزمین وحی با اعزام چهار پرواز روزانه با ظرفیت یک‌هزار تا یک‌هزار و ۱۰۰ نفر مشرف می‌شوند.

  • منبع خبر : ایرنا