سفیر عراق در تهران گفت: دولت عراق آماده هرگونه همکاری در راستای کاهش هزینه زائران، تسهیل تردد زمینی و صدور دفترچه عبور گمرکی بین مسافران ایرانی و عراقی است.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،نصیر عبدالمحسن عبداله سفیر کشور عراق در تهران در دیدار محمدحسین صوفی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از اقدامات این کانون در مجامع بین‌المللی برای برقراری مجدد سیستم جهانی کارنه دو پاساژ (دفترچه عبور گمرکی) پس از سال‌ها محدودیت به واسطه جنگ و نا آرامی در عراق قدردانی کرد و گفت: دولت عراق برای همکاری در صدور دفترچه عبور گمرکی بین مسافران ایرانی و عراقی عزم و آمادگی کامل دارد.

محمد حسین صوفی در این دیدار با اشاره به وظایف قانونی کانون در صدور اسناد و مدارک رانندگی بین المللی، در خصوص پیگیری‌های بین‌المللی کانون در برقراری سیستم کارنه دو پاساژ و موضوع استفاده از دفترچه عبور گمرکی به منظور ایجاد سهولت و کاهش هزینه‌های عبور و مرور زائران و مسافران ایرانی و عراقی توضیح داد.

همکاری در برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری مشترک، اجرای رالی تورهای خانوادگی گردشگری، حضور متقابل در نمایشگاه های تخصصی گردشگری و صنایع دستی دو کشور و جذب و سازماندهی گردشگران ایرانی و عراقی با اولویت گردشگری سلامت از مهمترین موضوعاتی بود که دو طرف با تأکید بر آن، نظرات و پیشنهادات خود را در راستای هم افزایی و تقویت همکاری های فی مابین مطرح کردند.

در این دیدار که در دفتر مرکزی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران برگزار شد، عمر حمید علی دبیرکل کلوپ اتومبیلرانی عراق نیز حضور داشت.

  • منبع خبر : ایرنا