امام جمعه مشهد گفت: دشمن در شرایط کنونی تصمیم گرفت با استفاده از تلقین‌های فضای مجازی و اردوکشی خیابانی، بلوای تازه‌ای در کشور ایجاد کنند و میان ملت و ولایت فاصله بیندازند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،آیت الله سید احمد علم الهدی در نشست شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات خراسان رضوی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد زندگی را برای مردم سخت کند و اثر این توطئه حتی از تحریم‌های اقتصادی هم بدتر است، افزود: در ناآرامی‌های گذشته، جریان‎هایی در داخل وجود داشت که دشمن توانست توطئه خود را بر آن سوار کند، اما اتفاقات اخیر تنها بهانه‌ای شد تا عوامل نفوذی بیگانه در کشور موج ایجاد کنند و دشمن خارجی هم نقشه‌های جدید خود را با هدف براندازی نظام به اجرا درآورد.
وی گفت: در جریان آشوب‌های اخیر، موضوع مهمی که از آن غفلت شد، بحث اکثریت و اقلیت بود. جماعتی که به خیابان ریختند، اموال مردم را غارت کردند و اموال عمومی را به آتش کشیدند، به‌سادگی خود را به‌جای اکثریت مردم جا زدند و کسی هم معترض آن‌ها نشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود:  اکثریت جامعه ما انقلابی و متعهد به اسلام و نظام هستند و نمونه‌های آن را هم در گردهمایی‌های عظیم مردمی در سالروز آغاز ولایت امام زمان (عج) به نمایش گذاشتند.
آیت الله علم الهدی گفت: دشمن جمعیتی از نوجوانان فریب‌خورده را جلو انداخته تا به بهانه حجاب و آزادی، در خیابان‌های شهر‌ها آشوب به راه بیندازند و در این شرایط، بر بانوان انقلابی و فرهیخته واجب است تا جلوتر از آقایان، میدان‌داری کنند و نشان دهند که زن ایرانی، با بصیرت و شناخت، حجاب را انتخاب کرده و مزین به پوشش اسلامی است.
وی با بیان اینکه تنها راه حل مشکلات اخیر، رفع چالش به کمک جریان‌های مردمی و جنبش‌های فراگیر ملی است، تصریح کرد: دانشجویان، امید‌های آینده ساز کشور هستند و رهبری به این قشر عنایت ویژه دارد لذا ناآرامی‎های اخیر در دانشگاه‎ها، باید با تبیین مسئولانه مسائل توسط سایر دانشجویان حل‌وفصل شود و به عبارت دیگر، دانشجو به مشکل دانشجو رسیدگی کند.

  • منبع خبر : صدا و سیما