سازمان حج و زیارت اعلام کرد که فرصت برای اولویت‌های جدید عمره مفرده مهیا شده است و اولویت‌های یک تا ۴۰۰ می‌توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

سازمان حج و زیارت اعلام کرد که فرصت ثبت نام در سامانه omreh.haj.ir برای متقاضیان تشرف به سفر عمره مفرده که دارای اولویت ۱ تا ۴۰۰ هستند فراهم شده و اولویت تشرف در این مرحله از فراخوان با کسانی خواهد بود که نسبت به ثبت نام در کاروان زودتر اقدام کنند.

متن پیام سازمان حج و زیارت به شرح ذیل است:

با استعانت از خداوند متعال و برابر برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، امکان اعزام مجدد عمره گزاران به سرزمین وحی فراهم شده است، از اینرو ضمن امکان گروه‌بندی ودیعه گذاران، ثبت نام از واجدین شرایط تشرف در گروه‌های اعزامی به این سفر معنوی، تا روز یکشنبه ۲۶ آذرماه تمدید شد.

برابر این اطلاعیه، پیش‌تر سامانه عمره به آدرس omreh.haj.ir فقط برای اولویت‌های ۱ تا ۱۵۰ بازگشایی شده بود، اما به منظور تکمیل ظرفیت گروه‌ها و همچنین اجابت درخواست متقاضیانی که قصد سفر به همراه نزدیکان خود را داشته اما اولویت آنها با یکدیگر متفاوت است،این فرصت برای اولویت‌های بالاتر نیز فراهم شد.

بدین منظور تمامی دارندگان کارت‌های ثبت نامی عمره تا اولویت ۴۰۰ می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند. بدیهی است پس از این تاریخ در صورت وجود ظرفیت خالی، از اولویت‌های بعدی دعوت به عمل خواهد آمد.

نحوه ثبت نام به ترتیب ذیل است؛
الف)مشمولین ثبت‌نام:
دارندگان کارت‌های ثبت نامی عمره از اولویت ۱ تا ۴۰۰

ب) تکمیل اطلاعات و گروه بندی؛ ودیعه گذاران مشمول می‌بایست با مراجعه به سامانه omreh.haj.ir اقدام به تکمیل و بروز رسانی اطلاعات خویش و همچنین تشکیل گروه‌ (به همراه اعضای خانواده، بستگان، آشنایان و … ) به منظور تشرف در یک کاروان اقدام کنند.

ج) ثبت‌نام و مدارک لازم:
– نام نویسی اولیه (رزرواسیون) افراد صرفاً با مراجعه مستقیم ایشان به سامانه omreh.haj.ir فراهم خواهد بود و پس از نام‌نویسی اولیه (رزرواسیون) متقاضی، باید در اسرع وقت و حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت به کارگزار مربوط مراجعه و مدارک خواسته شده را ارائه کند؛ بدیهی است قطعی شدن ثبت‌نام مقدماتی افراد، منوط به مراجعه بموقع و ارائه کامل مدارک مورد نیاز (قید شده در برگه رزرواسیون) به کارگزار خواهد بود.

– درصورت عدم واریز هزینه سفر در فرصت مقرر، متقاضی بطور خودکار(سیستمی) حذف و فرد جدید جایگزین وی خواهد شد.

د) سایر موارد:
– هزینه‌ سفر به عمره مفرده شامل مخارج ارزی و ریالی همچون: بلیط هواپیما، اجاره هتل‌های محل اقامت، تغذیه و تدارکات، حمل و نقل، صدور روادید، جلسات آموزشی و … بوده که مبلغ آن طی قبض “مابه‌التفاوت هزینه سفر” محاسبه و توسط متقاضی پرداخت خواهد شد.

– تمامی دفاتر و کارگزاران زیارتی سراسر کشور آمادگی دارند درصورت مراجعه متقاضیان، با دریافت حق‌الزحمه مربوطه، نسبت به درج اطلاعات افراد در سامانه عمره از قبیل: تکمیل اطلاعات متقاضی، تشکیل گروه، دریافت کلمه و رمز عبور و در نهایت ذخیره(رزرو) اولیه برای افراد واجد شرایط اقدام کنند.

– درصورت فراموشی اولویت اعزام، دارندگان کارت‌های ثبت‌نامی عمره می‌توانند با مراجعه به سامانه عمره و یا از طریق کد دستوری #۶۴۵۱۱*۴* از اولویت کارت ثبت‌نامی خویش (اولویت‌های ششصد گانه) مطلع شوند.

 مجددا تاکید می‌شود باتوجه به فرصت محدود و لزوم تکمیل هرچه سریعتر گروه‌های اعزامی به عمره، چنانچه متقاضیان گرامی واجد شرایط در اسرع وقت نسبت به نام نویسی قطعی در گروه‌های اعزامی اقدام نکنند،سازمان حج و زیارت، فراخوان اولویت‌های بعدی را در دستور کار قرار می‌دهد.

– باتوجه به تجربیات و سوابق گذشته، تشرف معمترین در هر زمان منوط به صدور به موقع روادید و اخذ مجوزهای پروازی از سوی کشور میزبان خواهد بود .

  • منبع خبر : ایرنا