حاشیه‌های هفته پیش شهرخودرو را از مسیر موفقیت دور کرد و تمام اجزای فوتبال استان باید تلاش کنند نماینده خراسان بار دیگر به سهمیه آسیایی دست پیدا کند.

امیدواریم باشگاه شهرخودرو خراسان بتواند با اعمال مدیریت‌های قوی‌تر، هرچه زودتر به مسیر موفقیت پیشین خود بازگردد و این شرایط را پشت سر بگذارد.

اولویت نخست ما پرهیز از ایجاد حاشیه برای تیم، پیش از دیدار با پارس جنوبی جم بود و پیوسته درصدد بودیم که آرامش بازیکنان و کادر فنی برهم نخورد چراکه شرایط شهر خودرو حساس است و همه باید کمک کنیم این تیم همچنان مدعی کسب سهمیه جام باشگاه‌های آسیا باشد.

حال با اتمام بازی یادآور شدن چند نکته خالی از لطف نیست؛ نخست اینکه مجموعه اهالی و علاقه‌‎مندان فوتبال استان قدردان تلاش‌ها و خدمات آقای حمیداوی، بعنوان مالک باشگاه بوده و خواهند بود ولی نحوه مواجهه ایشان با اصحاب رسانه به هیچ عنوان قابل قبول و قابل توجیه نیست.

انتقاد منصفانه و سازنده مایه رشد و اعتلای هر مجموعه بوده و باید قدردان منتقدان باشیم چراکه نقاط ضعف و قوت احتمالی را به ما گوش‌زد می‌کنند و از این طریق، مسیر پیشرفت در مقابل ما هموارتر می‌شود، یکی از عکاسان انتقادی را مطرح کرده که ممکن است خیلی از جامعه فوتبال و اهالی رسانه نیز با وی هم‌عقیده باشند و شاید عده‌ای مخالف داشته باشد.

نحوه برخورد مالک باشگاه با این عکاس و خبرنگاران حاضر در مراسم معارفه مایه تعجب همگان بود و این نوع مواجهه و رفتار به هیچ وجه در شان شهر امام‌رضا(ع) و مالک باشگاهی ورزش نیست؛ فضای مدیریتی مناسب‌تری می‌توانست شکل بگیرد و با سعه صدر در مقابل منتقدان حاضر شد.

جامعه فوتبال استان از آقای حمیداوی انتظار دارد که ایشان خویشتن‌داری بیشتری از خود نشان دهد و نقش تاثیرگذار و همراهی و همکاری اصحاب رسانه را از زمان آغاز فعالیت باشگاه شهرخودرو فراموش نکند.

رفت‌وآمدهای اخیر و عدم ثبات در کادر فنی باشگاه یکی از گلایه‌های جدی فوتبال‌دوستان و مدیران و مسوولان استانی است، در کنار تلاش‌های بازیکنان و کادر فنی، با حمایت و پشتیبانی همین افرادی که امروز ممکن است برخی از آن‌ها منتقد باشند، تیم به آسیا راه پیدا کرد و شهرخودرو آنگونه که باید در عرصه فوتبال ملی و آسیا شناخته شد؛ پس یک انتقاد نباید اینگونه فضا را دگرگون کند.

بر همگان روشن است که شهرخودرو، باشگاه خصوصی بوده و جامعه فوتبال نیز قدردان تلاش‌های مالک باشگاه است ولی باید توجه داشت که این تیم متعلق به مردم خراسان بوده و در برهه‌های حساس زمانی، همین هواداران و مجموعه مدیریتی استان در کنار تیم حاضر شدند و به کسب موفقیت‌های مختلف کمک کردند.

امیدواریم با دلجویی از جامعه رسانه، بتوان وفاق و همدلی که پیشتر نیز شاهد آن بودیم محقق شود؛ رسانه‌های محترم نیز به مجموعه فوتبال استان کمک کنند تا بتوانیم برای دومین سال پیاپی سهمیه آسیایی را کسب کنیم.

*محسن حیدری