رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی پرچم‌دار غدیر است، گفت: علم قدرت می‌آفریند، امروز بناها و ابزار بشر همواره در حال پیشرفت است و حجم عظیمی از اطلاعات در حال تولید است. من این فضا را مجازی نمی‌دانم و معتقدم شبکه‌ای مثل متاورس جنبه‌ای از زندگی امروز بشری است.

 به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی در نخستین رویداد کاربرد هوش مصنوعی در کشف علمی جرم که با حضور سردار حسین اشتری‌‏، فرمانده کل انتظامی کشور به میزبانی سازمان اوقاف برگزار شد، طی سخنانی با تبریک فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر اذعان داشت: ایران اسلامی مفتخر به بلند کردن پرچم ولایت است و توانسته با محوریت ولایت، حکومت تأسیس کند.

وی بابیان این‌که ولایت‌فقیه از شعب ولایت امام علی (ع) در غدیر است، تأکید کرد: از در دوران دفاع مقدس همواره به‌قصد تضعیف این حکومتِ مبتنی بر ولایت آمدند اما امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری با حکمت و اتقان این انقلاب را حفظ کرده‌اند.

خاموشی، به حمله‌ور شدن دشمن به ساحت اهل‌بیت (ع) و شکل‌گیری مدافعان حرم اشاره کرد و افزود: سردار حاج قاسم سلیمانی با پرچم ولایت جنگید و به شهادت رسید و این است که انقلاب اسلامی پرچم‌دار غدیر است و اصل ولایت‌فقیه، حافظ و نگهبان آن و نقطه اصلی پرگارِ گرداننده حرکات اجتماعی در جامعه است. تاریخ گواهی خواهد داد که عزت ما در گرو ولایت است.

وی با قرائت آیاتی از سوره انبیا از انطباق نظام تکوین و تشریع سخن گفت و یادآور شد: ریل نبوت به امامت و ولایت می‌رسد. بشر نیاز به عصمت و نیاز به پالایش آلودگی‌ها دارد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: العلم سلطان. علم قدرت می‌آفریند. امروز بناها و ابزار بشر همواره در حال پیشرفت است و حجم عظیمی از اطلاعات در حال تولید است. من این فضا را مجازی نمی‌دانم و معتقدم شبکه‌ای مثل متاورس جنبه‌ای از زندگی امروز بشری است.

خاموشی، بر اهمیت کاربرد علم و فناوری به‌روز در کشور تأکید کرد و یادآور شد: سازمان اوقاف به‌ تبع فرمایشات مقام معظم رهبری فعالیت‌های دانش‌بنیان متعددی را مدیریت می‌کند.

  • منبع خبر : ایرنا