رییس سازمان حج و زیارت با تاکید بر برگزاری سفرهای ارزان قیمت به عتبات عالیات، گفت: تامین امنیت، عزت و کرامت زائران عتبات عالیات در سفر به عراق و سوریه از مهم ترین راهبردهای این سازمان است.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، سید صادق حسینی اظهار داشت: روند اجرای سفرهای ارزان قیمت به عتبات عالیات باید در تمامی استانهای کشور اجرایی شود تا آحاد مردم بتوانند علاوه بر حفظ امنیت کامل با عزت و حفظ کرامت به عتبات مقدسه سفر کنند.

وی ادامه داد: قطعا در صورت بروز مشکلات امنیتی مجبور به محدودیت اعزام ها خواهیم بود که بی‌شک حضور زائران در اعتاب مقدسه به ایجاد این امنیت کمک خواهد کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: ما به دنبال تمرکز در ایجاد شرکت هایی هستیم که در سه موضوع تهیه بلیط هواپیمایی، تهیه اسکان و تغذیه و نقل و انتقال در کشور مقصد فعالیت کنند و قطعا با تمرکز این موضوع ارتقاء سطح کیفی و کمی را شاهد خواهیم بود که این تمرکز سه جانبه در عراق و سوریه به نفع زائران خواهد شد.

حسینی در ادامه با اشاره به نبود کنسولگری در کشور عربستان از پیگیری سازمان حج و زیارت برای برگزاری سفرهای عمره خبر داد که بررسی در حوزه های مختلف صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: برای حج تمتع سال ۱۴۰۲ نیز با توجه به وضعیت فعلی پیش بینی می شود با توجه به رفع محدودیت های ناشی از کرونا سهمیه تخصیصی هرساله به کشورهای اسلامی افزایش داده شود که آمادگی لازم جهت اعزام زائرین ایرانی وجود دارد.

وی با اشاره به اعلام دیرهنگام وزارت حج عربستان در حج تمتع امسال (گذشته) گفت: امیدواریم با توجه به اعلام دیر هنگام حج در سال‌جاری، شاهد شروع به موقع عملیات حج برای سال آینده باشیم تا بتوانیم خدمات لازم را به زائران محترم به بهترین نحو ارائه نمائیم.

وی افزود: تنوع در درجه هتل ها در حج با توجه به شرایط درخواستی زائران در دستور کار حج و زیارت است تا زائران با توجه به شرایط، حق انتخاب داشته باشند.

  • منبع خبر : ایرنا