تولیت آستان قدس رضوی اعلام کرد: نخستین فاز عملیات اجرایی نصب سایبان‌ها در صحن‌های اصلی حرم مطهر آغاز شد و ان‌شاءالله به مرور شاهد افزایش آن‌ها خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری سیاحت ۲۴، حجت‌الاسلام مروی گفت: یکی از مطالبات اصلی زائران حرم مطهر رضوی از گذشته تاکنون به ویژه در ‌ایام تابستان، ایجاد سایه‌بان‌هایی به منظور حفظ رفاه حال ایشان جهت استفاده از صحن‌های حرم مطهر در روزهای گرم سال بوده است.

وی اضافه کرد: با مطالعات انجام شده و بررسی نمونه‌های مختلف داخل و خارج از کشور، تلاش شد به این مطالبه به حق زائران جامۀ عمل پوشانده و سعی شود سایه‌بان‌هایی طراحی شوند که با در نظر گرفتن جمیع جوانب و حفظ معماری حرم مطهر، تهیه آن‌ها از سرعت، کیفیت و کارآیی لازم برخوردار باشد.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: همچنین، باتوجه به شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های حضور زائران در رواق‌های مسقّف، تمام تلاش خادمان و زائران این بوده و هست که در کنار رعایت کامل اصول و فراهم‌سازی امکانات بهداشتی به منظور حفظ سلامتی زائران، از فکر ایجاد آسایش و رفاه حال بیشتر آن‌ها در حد مقدورات غافل نبوده و بحمدلله، نخستین فاز عملیات اجرایی نصب سایه‌بان‌ها در صحن‌های اصلی حرم مطهر آغاز و با استمداد حضرتش، ان‌شاءالله به مرور شاهد افزایش آن‌ها خواهیم بود. امید آنکه قدم کوچکی جهت تأمین رفاه و آسایش بیشتر زائران گرانقدر حضرت رضا(ع) برداشته شده باشد.