به همت بنیاد کرامت رضوی، در نیمه دوم بهمن ماه، افزون بر ۱۶۰۰ زائر محروم و زیارت اولی در قالب ۳۰ کاروان به مشهد مقدس و زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف شدند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، به همت مدیریت امور زائرین معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی، ۱۶۰۰ زائر محروم و زیارت اولی در طی نیمه دوم بهمن ماه از استان‌های سراسر کشور در قالب ۳۰ کاروان زیارتی به شهر مشهد مشرف شدند. 

از این بین، کاروانی شامل ۲۰۰ نفر از نو شیعیان غیر ایرانی همراه خانواده از شهر قم به مقصد مشهدالرضا(ع) حرکت کردند و از ۲۷ بهمن ماه به مدت ۳ روز مهمان بنیاد کرامت رضوی بودند. این گروه زیارتی، جمعی از دانشجویان اهل کشور نیجریه بودند که غالباً برای اولین بار به زیارت بارگاه نورانی امام هشتم مشرف می‌شدند. 

زائران مشرف شده به مشهد طی دو هفته اخیر، در مدت حضور در شهر مشهد، در کنار زیارت، از ویژه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی حرم مطهر رضوی از جمله کبوترانه، مراسم معنوی مدیحه سرایی، قرائت زیارت نامه امام رضا(ع) و امین الله، حرم گردی و بازدید از موزه‌های حرم مطهر رضوی و… بهره‌مند شدند. 

همچنین کاروان۲۲۰ نفره خانواده‌های طلاب غیرایرانی که با همکاری مرکز خدمات حوزه‌های علمیه برای این سفر انتخاب شده بودند، از ۲۸ تا ۳۰ بهمن در زائر شهر رضوی اقامت داشتند و علاوه بر زیارت حرم مطهر حضرت رضا(ع)، از خدمات متنوع بنیاد کرامت رضوی از جمله سه وعده غذای گرم روزانه، حمل و نقل درون شهری تا حرم مطهر، و بهره‌مندی از غذای مهمانسرای حضرت برخوردار شدند.

  • منبع خبر : آستان نیوز