مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی از اعزام بیش از ۱۰ هزار زائر خانه خدا در حج تمتع ۱۴۰۳ از فرودگاه بین‌‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،  به نقل از  روابط‌عمومی فرودگاه‌های خراسان‌رضوی، محمود امانی‌بنی، در جلسه هماهنگی عملیات حج تمتع ۱۴۰۳ با با اشاره آغاز عملیات حج تمتع ۱۴۰۳ از اردیبهشت‌ امسال گفت: زائران خانه خدا در قالب گروه‌های مدینه قبل و بعد از تاریخ ۲۹ اردیبهشت عازم سرزمین وحی می‌شوند و عملیات رفت تا ۱۲ خرداد از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد ادامه دارد.

امانی‌بنی افزود: بر همین اساس ۵۸۰۸ زائر مدینه قبل از تاریخ ۲۹ اردیبهشت‌ تا ۶ خردادماه و ۵۱۶۶ زائر مدینه بعد نیز از تاریخ ۴ تا ۱۲ خردادماه به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه در عملیات حج تمتع امسال، زائران استان خراسان‌شمالی نیز از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشه به سرزمین وحی اعزام خواهند شد، خاطرنشان کرد: آغاز عملیات بازگشت زائران خانه خدا از اول تیر خواهد بود.

امانی‌بنی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تاکید بر آمادگی کامل فرودگاه مشهد در آستانه آغاز اعزام زائران سرزمین وحی، یادآور شد: از آنجا که آرامش و رفاه زائران برای ما اهمیتی دوچندان دارد، سختگیری‌های لازم باید پیش از اعزام انجام شود تا زائران مبادا در عربستان سعودی دچار مشکل و سختی شوند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی در خاتمه با بیان اینکه فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد در بازه زمانی اعزام و بازگشت زائران حج تمتع ۱۴۰۲، در میان ۲۱ فرودگاه کشور دارای بیشترین آمار نشست و برخاست و اعزام حجاج بوده است، تاکید کرد: توصیه‌‌های امنیتی لازم پیش از مراجعه به فرودگاه به زائران ارائه و اطلاع‌رسانی مربوطه حتما از طریق کاروان‌ها انجام شود.