استاندار خراسان رضوی گفت: امسال بعد از ۲ سال افتخار میزبانی از زائران بارگاه منوری رضوی نصیب استان ما شده است و با وجود اینکه تاکنون حدود چهار میلیون زائر وارد مشهد شده‌اند موضوع اسکان آنان به خوبی مدیریت شده است.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، یعقوبعلی نظری در حاشیه بازدید از کمیته‌های ستاد خدمات نوروزی شهر مشهد در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به حجم و تراکم زائران در برخی موارد مشکلاتی جزیی پیش آمد که با تصمیم گیری به موقع مسوولان برای رفع این مشکلات اقدام شد.

وی ادامه داد: تاکنون حدود ۸۰۰ هزار نفر در هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و اقامت‌گاه‌های رسمی و بخش‌های دیگری که از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مجوز دارند، سکنی گزیده اند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه حدود ۵۰۰ هزار نفر نیز در مدارس شهر مشهد با همکاری اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ساکن شده اند، بیان کرد: در بخش مسکن اضطراری سعی شد تا موضوع اسکان در سالن‌های ورزشی، خوابگاه‌ها، حسینیه‌ها و مساجد فراهم شود تا هیچ مشکلی در مورد اسکان زائران شکل نگیرد.

نظری گفت: زائرانی که در خصوص اسکان دچار مشکل هستند با شماره تلفن ۱۳۷ تماس برقرار کنند تا شرایط سکنای آنها فراهم شود.

استاندار خراسان رضوی در ادامه روند بازدیدهای میدانی خود امروز از کمیته‌های ستاد خدمات نوروزی شهر مشهد بازدید کرد تا در جریان روند خدمات رسانی به زائران و مسافران نوروزی قرار گیرد که در حاشیه این بازدید، ضمن گفت و گوی مستقیم با مسافران و نیروهای خدمات رسان از تلاش‌های نیروهای مستقر در این کمیته‌ها تشکر کرد.

وی پس از بازدید از طرح های زیباسازی‌ و المان‌های نوروزی اجرا شده در خیابان های بهار و میدان‌های تقی‌آباد، احمدآباد و آزادی، راهی پایانه اتوبوسرانی و ایستگاه مترو میدان آزادی شده و از آنجا برای بازدید به میدان‌های قائم و جانباز شهر مشهد رفت.

بازدید از پایانه مسافران امام رضا(ع)، بازارچه عرضه کالا در منطقه سیدی، کمپ غدیر، ایستگاه استقبال از زائر در مسیر ورودی مسافران به شهر مشهد، مدارس اسکان ، جشنواره المان های نوروزی و نیز فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد از دیگر برنامه های امروز نماینده عالی دولت در خراسان رضوی بود.