رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: در سال 2023 اردبیل پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو خواهد بود تا توانمندی‌های این شهر بیش از گذشته نمود پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، جواد انصاری در جلسه هماهنگی برگزاری رویداد فرهنگی، گردشگری همایش کشورهای عضو اکو در اردبیل اظهار کرد: با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بی‌نظیر شهر اردبیل، شورای شهر و شهرداری در نظر دارد تا از این میزبانی برای معرفی بیشتر استعدادها، توانمندی‌ها و قابلیت‌های فرهنگی، تاریخی و حتی هنری استفاده کند تا کشورهای عضو اکو بیش از گذشته با اردبیل پایتخت تشیع آشنایی پیدا کنند.

وی تصریح کرد: اردبیل در سال میلادی آینده به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو به مدت یک سال فرصت معرفی گنجینه عظیم تاریخی، تمدنی و فرهنگی خود را خواهد داشت و ما سعی خواهیم کرد شهر اردبیل را با شاخصه‌های مختلف در قالب این رویداد و دبیرخانه متمرکز در شهر اردبیل معرفی کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت:‌قطعا در این زمینه می‌توانیم از اعتبارات سازمان‌های فرهنگی و تبلیغی اکو و دیگر مجموعه‌های داخلی و خارجی استفاده کرده و به نوعی ابعاد مختلف استان اردبیل به ویژه شهر اردبیل را برای گردشگران داخلی و خارجی معرفی کنیم.

انصاری افزود: در کنار بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی که در این دیار به ثبت جهانی رسیده، ما استعدادهای طبیعی همچون کوه سبلان و آثار و ابنیه‌های تاریخی متعدد در خود شهر اردبیل داریم و در کنار آن به راحتی می‌توانیم داشته‌های فرهنگی، بومی و منطقه‌ای خود را به شرکت‌کنندگان در این همایش و همچنین کشورهای عضو اکو معرفی کنیم.

همچنین به گزارش ایسنا، رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل خاطر نشان کرد: در میزبانی این رویداد مهم تاریخی، فرهنگی همه نهادها و دستگاه‌ها به ویژه شورا و شهرداری در بودجه سال آینده و همچنین ۱۴۰۲ ردیف‌های اعتباری را در قالب سازمان فرهنگی و ورزشی در نظر می‌گیرند تا به برگزاری شایسته این رویداد کمک کنند.