رییس ستاد مرکزی اربعین گفت: احتمال لغو روادید برای سفر زمینی به عراق در نیمه شعبان وجود دارد که در این صورت باید تمهیدات لازم اتخاذ شود که به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، سیدمجید میراحمدی در نشست ستاد ویژه اربعین استان ایلام اظهار داشت: مهران کانون اصلی اربعین در کشور است و باید تمامی تمهیدات لازم برای کنگره اربعین در این استان اتخاذ شود.

وی افزود: باید اولویت های زیرساخت های مهران در نظر گرفته شود، با توجه به ورود اربعین به فصل تابستان ۶ هزار متر مربع سایبان برای مرز مهران جوابگو نیست و باید این عدد افرایش یابد.

معاون وزیر کشور و رییس ستاد اربعین مرکزی کشور ادامه داد: برای کنگره اربعین ۱۴۰۱ نیروی انتظامی با ظرفیت ملی خود وارد شهرستان مهران می شود تا بتوانیم شاهد نظم و امنیت در این شهرستان باشیم.

میراحمدی تاکید کرد: اگر تمامی تمهیدات برای اربعین سال ۱۴۰۱ در مهران در نظر گرفته نشود، ممکن است با مشکلات جدی مواجه شویم و این مهم اهمیت کار جهادی و شبانه روزی در حوزه اربعین را دوچندان می کند.

وی تاکید کرد: گرم بودن هوا، برگزار نشدن کنگره اربعین طی ۲ سال اخیر و همچنین غیرقابل پیش بینی بودن جمعیت سال آینده در مهران سه مساله مهم و چالش اربعین ۱۴۰۱ است که باید برای این سه مشکل تمهیدات و برنامه ریزی لازم اتخاذ شود.

رییس ستاد اربعین مرکزی کشور اضافه کرد: گرمای هوا در فصل تابستان تمامی برنامه ریزی حوزه اربعین را تحت تاثیر قرار می دهد که در راستا همه مسوولان پای کار باشند و از ظرفیت ملی هم استفاده کنیم.

میراحمدی تاکید کرد: طی ۲ سال گذشته از انجام عملیات زیرساختی در حوزه اربعین غافل شدیم که برای جبران آن باید عملیات عمرانی تسریع یابد.

وی ادامه داد: پس از این نشست تا زمان برگزاری کنگره اربعین هر ماه نشستی در مهران برگزار و تمهیدات لازم اتخاذ می شود.

به گزارش ایرنا، معاون سیاسی امنیتی وزیر کشور و رییس ستاد مرکزی اربعین امروز دوشنبه وارد ایلام شد.

بازدید از چندین پروژه زیرساختی مسیرهای منتهی به پایانه مرزی مهران، حضور در پایانه و شرکت در نشست ویژه اربعین از جمله برنامه های سفر وی به ایلام بود.