معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی‌ خراسان‌ رضوی از اجرای ۱۶۴ پروژه اقامتی در مشهد خبر داد.

احمد دیناری با بیان این که ۱۶۴ پروژه اقامتی در مشهد در حال اجراست، اظهار کرد: احداث هر متر مربع هتل در شهر مشهد به طور میانگین بین ۶ تا ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد و هزینه ساخت هتل بر اساس درجات مختلف و نوع واحد اقامتی (هتل، هتل‌آپارتمان، مهمان‌پذیر و … ) متغیر است.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی تصریح کرد: این میزان سرمایه‌گذاری بر اساس بررسی‌های میدانی پروژه‌های در حال ساخت و بدون در نظر گرفتن هزینه‌های مربوط به خرید زمین، برآورد شده است.

وی تصریح کرد: هر اندازه که محل احداث هتل از حرم مطهر فاصله می‌گیرد، هزینه‌های احداث به ازای هر متر مربع کاهش پیدا می‌کند.

دیناری اظهار کرد: زمانی که پروژه‌های سرمایه‌گذاری موفق به اخد مجوز و پروانه می‌شوند، به دلیل ارزش افزوده ایجاد شده، قیمت آن‌ها نیز چندین برابر افزایش پیدا می‌کند.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی خراسان ‌رضوی، دیناری خاطرنشان کرد: در حال حاضر ارزش ساختمان‌های مجاور حرم با کاربری تجاری – اقامتی به متری ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان هم می‌رسد.