سازمان حج و زیارت از آمادگی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی برای انجام پروازهای حج تمتع ۱۴۰۲ خبر داد

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، در نشست شورای برنامه‌ریزی وهماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد کاپیتان شمس الدین فرزادی پور از آمادگی شرکت هواپیمایی ایران ایر برای انجام عملیات عظیم انتقال حجاج به سرزمین وحی خبر داد.

سرپرست شرکت هواپیمایی ایران ایر تاکید کرد: استفاده از ظرفیت داخل برای عملیات رفت و برگشت زائران در اولویت است و کارگروه ها درحال بررسی وضعیت ایستگاه های پروازی در حج ۱۴۰۲ هستند.

در این نشست، همچنین سعید چلندری مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) نیز به آمادگی های این فرودگاه برای میزبانی از حجاج از ۳۱ اردیبهشت تا سوم مرداد اشاره کرد.

وی همچنین توصیه هایی را برای ارائه خدمات بهتر به زائران در پروازهای حج از طریق ترمینال سلام بیان کرد که سرپرست حجاج ایرانی از رئیس و معاون حج و زیارت سازمان حج خواست که این توصیه ها به مدیران کاروان ها منتقل شود.

در ادامه این جلسه، حسن خوشخو معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به همدلی مجموعه صنعت هواپیمایی برای جلب رضایت زائرین از عملیات حج ۱۴۰۲، خواستار معرفی نماینده مجموعه حج و زیارت برای حضور در جلسه ذی نفعان این صنعت جهت هماهنگی های لازم برای عملیات اجرایی حج شد.

این جلسه با گزارش غلامرضا رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در باره سفر اخیر هیئت اعزامی این سازمان به عربستان و اقدامات صورت گرفته در حوزه های اسکان، حمل و نقل و تغذیه و تدارکات و هماهنگی با شرکت های سعودی برای ارائه خدمات مختلف به زائران ایرانی ادامه یافت.

وی تاکید کرد: در این ماموریت با توجه به دغدغه هایی که وجود داشت پیگیریهای لازم صورت گرفت تا ان شاءالله درعملیات حج با مشکلی مواجه نشویم.

در پایان این جلسه، سرپرست حجاج ایرانی بر لزوم پیگیری موضوع استفاده از فرودگاه طائف در حج ۱۴۰۲ تاکید کرد و افزایش ایستگاه های پروازی چابهار و قشم را اقدامی سازنده و ارزشمند برای تسهیل انتقال زائران اهل سنت به سرزمین وحی دانست.