شهردار مشهد گفت: فردوسی ظرفیت بین‌المللی دارد و شهرداری آمادگی همکاری همه‌جانبه در خصوص فردوسی و اثر به یادماندنی او در عرصه بین‌المللی را دارد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،سید عبدالله ارجائی افزود: امیدوارم با کمک یکدیگر بتوانیم از ظرفیت حکیم فرزانه بیش از پیش استفاده و آن را به جهانیان معرفی کنیم.

وی اظهار کرد: منابع قدرت به تعبیر علمای این رشته متعدد است. برخی منبع قدرت را ثروت، برخی منبع اصلی قدرت را علم و فناوری و برخی معتقدند اساس قدرت زور بازو است و برخی هم آن را علم سیاست می‌دانند.

وی یادآور شد: پس از قدرت لایزال الهی منبع قدرت در تمام جوامع بشری نخبگان، فرهیختگان و نیروی انسانی و دانشی آن جامعه هستند که می‌توانند در تمام عرصه‌ها مولد باشند.

شهردار مشهد خاطرنشان کرد: فلسفه ذاتی مشهد امام رضا(ع) مضجع منور امام هشتم است. مشهد شهری نیست که پیرامون برکه‌ای شکل گرفته باشد با از به هم پیوستن چند روستا شکل گیرد بلکه در کمتر از ۱۲۰۰ سال یک باغ خصوصی به ابرشهری جهانی تبدیل شده که دلیل آن وجود همین مضجع منور امام شیعیان است و از همین جهت قیاس آن با سایر شهرهای جان درست نیست.

ارجائی گفت: در کنار وجود منور امام هشتم(ع)، حکما، علما و صالحان زیادی در این شهر مدفون هستند که سرآمد آنان فردوسی است که افتخار ایران و زبان فارسی محسوب می‌شود. امیدوارم با کمک یکدیگر بتوانیم از ظرفیت حکیم فرزانه توس بیش از پیش استفاده و آن را به جهانیان معرفی کنیم.

همچنین سید جواد موسوی، مدیردکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در این مراسم عنوان کرد: فردوسی نه تنها بزرگترین حماسه‌سرای جهان است بلکه اثر ماندگار او به زبان فارسی حیات هنرمندانه بخشیده و بی‌سبب نیست که او را نگهبان زبان فارسی می‌نامند.

وی ادامه داد: ۲۵ اردیبهشت در فرهنگ ‌و تاریخ ایرانیان روز بااهمیتی است. شاهنامه مجموعه‌ای از حکمت الهی، خردورزی، اخلاق، تاریخ، وطن‌دوستی، شجاعت و باورهای عمیق مذهبی است و امروز گرد هم آمده‌ایم تا از مقام شامخ این شاعر بزرگ، حکیم و خردمند تجلیل کنیم.

  • منبع خبر : ایسنا