معاون امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: طبق پیش‌بینی ها در ایام تعطیلات عیدفطر امسال شاهد حضور میلیونی زائران در مشهد مقدس هستیم، بنابراین آمادگی کامل برای میزبانی از آنان باید فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، حجت الاسلام حجت گنابادی‌نژاد در ششمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان افزود: ستاد خدمات سفر خراسان رضوی یک ستاد دایمی است و فعالیت کمیته‌ها و ماموریت‌ها برای حضور زائر در تمام دوران سال در این ستاد پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به حضور میلیونی زائران در ایام عید فطر در مشهد تاکید کرد: کلیه بخشهای خدمات اعم از اسکان، حمل و نقل (در دو بخش رفت و برگشت)، خدمات جاده‌ای و بهداشت باید در این زمینه آمادگی کامل را داشته باشند.

معاون استاندار خراسان رضوی تاکید کرد:  لازم است اداره کل هواشناسی استان نیز با اعلام دقیق و به موقع گزارشهای پیش‌بینی، اطلاع رسانی لازم را برای تسهیل سفر و آگاهی بخشی‌ مسافران داشته باشد.

وی ادامه داد: با وجود همه چالشها و کمبودها ارائه خدمات به خوبی صورت گرفت و امیدواریم با شناخت نقاط قوت و ضعف و ساماندهی همه امکانات و هماهنگی بین دستگاهی در نوبتهای بعدی سربلند باشیم .

گنابادی نژاد گفت: در زمینه تامین ارزاق و نیازها عملکرد خوبی در نوروز امسال داشته و هیچ کمبود و بحرانی نداشتیم و صرفا برخی اختلالات وجود داشت که می‌توانست تبدیل به بحران شود اما بخوبی مدیریت شد.