نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از طرح زیارت ارزان قیمت عتبات عالیات برای زائران اولی خبر داد و گفت: این طرح از اصفهان آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز،  حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب که به عراق سفر کرده است در دیدار با آیت الله سیدمحمدتقی مدرسی از علمای برجسته کربلا، از طرح زیارت ارزان قیمت عتبات برای زائران اولی خبر داد و گفت: طرح اعزام زائران اولی از اصفهان آغاز می‌شود و استان‌های دیگر نیز به نوبت در این طرح مشارکت و از آن استقبال خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه با اشاره به سفرهای زیارتی عتبات عالیات، ابراز امیدواری کرد که در روزهای آینده مرز زمینی ایران و عراق باز شده و زائران بیشتری در کربلا حضور یابند.

وی برای باز شدن مرز زمینی توجه به دو نکته را ضروری دانست و افزود: با باز شدن مرزهای زمینی، خیل عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) به سمت کشور عراق سرازیر خواهد شد که لازم است زمینه‌ خدمت رسانی به زائران نیز افزایش یابد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به حضور پرشور مردم ایران در ایام اربعین در عراق ، اظهار داشت: مسئولان تلاش می‌کنند که حضور زائران برای زیارت عتبات عالیات به تدریج صورت گیرد. در این دیدار آیت الله مدرسی نیز خواستار باز شدن مرز زمینی ایران و عراق برای حضور زائران ایرانی در کربلا شد.

وی با اشاره به شوق فراوان مردم ایران برای زیارت اماکن زیارتی درعراق، باز شدن مرز زمینی و حضور گسترده زائران برای زیارت مرقد مطهر اباعبدالله الحسین (ع) را ضروری خواند.

این عالم برجسته کربلا همچنین بر لزوم خدمت رسانی مناسب به زائران تأکید کرد و افزود: شوق زائران برای حضور در اربعین سید و سالار شهیدان در حال گسترش به مناسبت‌های دیگر است که بعنوان نمونه می‌توان به حضور پرشور در مراسم شهادت امام موسی کاظم (ع) اشاره کرد.

وی در ادامه از مقام امامزادگان تعظیم الشأن سخن گفت و اظهار داشت: لازم است امامزادگان به قطب فرهنگی تبدیل شوند و هر جا که مرقد مطهر امامزاده‌ای هست، مردم حضور پرشور پیدا کنند.

آیت الله مدرسی خواستار تبدیل کربلای معلا به قطب فرهنگی در جهان شد و تصریح کرد: با تبدیل کربلا به قطب فرهنگی جهان، نه تنها در جوامع اسلامی بلکه در دنیا شاهد ایجاد تحول خواهیم بود.

  • منبع خبر : ایرنا