نام‌نویسی سفر عتبات در قالب کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت بدون افزایش هزینه‌ها تا پایان دی‌ماه آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، سفر‌های زیارتی به عتبات با وجود بالا رفتن نرخ ارز در هفته‌های اخیر با تلاش مجریان اعزام و همچنین سازمان حج و زیارت ثابت ماند و حتی در برخی از اعزام‌ها شاهد کاهش هزینه این سفر هستیم.

بر همین اساس، هزینه سفر عتبات به صورت زمینی از ۶ میلیون تومان به پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کاهش یافت و سفر هوایی عتبات نیز با همان نرخ قبلی ۱۰ میلیون و ۵۰۰ تا ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان انجام می‌شود. علاوه بر این، سفر‌های ارزان‌قیمت عتبات نیز همچنان ادامه دارد و با تلاش دفاتر مجری، هزینه اعزام‌های ارزان‌قیمت به ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید.

کاهش هزینه سفر زمینی عتبات و ثبات در سفر‌های هوایی عتبات در حالی است که هزینه این سفر‌ها در ماه‌های گذشته با دلار متشکل ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومانی محاسبه شده بود که اکنون با افزایش نرخ دلار متشکل به بیش از ۳۶ هزار تومان همچنان هزینه سفر عتبات افزایش پیدا نکرده است. 

با تلاش مسؤولان سفر‌های زیارتی به عتبات با همان نرخ گذشته تا پایان دی‌ماه برنامه‌ریزی شده است و هم‌اکنون مشتاقان زیارت عتبات می‌توانند برای زیارت کربلا تا پایان دی‌ماه در یکی از کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت نام‌نویسی کنند.

گفتنی است در روز‌های گذشته کاروان‌ها فقط تا دهم دی‌ماه باز شده بود که اکنون امکان نام‌نویسی سفر عتبات تا ۳۰ دی‌ماه وجود دارد.

  • منبع خبر : صدا و سیما