با تصویب شورای عالی حج ، چارتر پروازهای عتبات از این پس زیر نظر سازمان حج و زیارت خواهد بود و بدین ترتیب هزینه سفرها 20 تا 30 درصد کاهش می یابد .

به گزارش پایگاه خبری زیارت نیوز، رئیس سازمان حج و زیارت گفت : به دلیل نوسانات اخیر ارز و افزایش قیت سفرهای عتبات، پیشنهاد قیمت ثابت فصلی ارز برای این سفر مطرح شده است.

سیدصادق حسینی در نشست با کارگزاران منتخب سراسر کشور که در ساختمان مرکزی سازمان حج و زیارت برگزار شد افزود: در طرح جدید تا کنون ۲۴۲ هزار نفر به سفر عتبات عالیات راهی شده اند. در همین ماه حدود نود هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده اند و این به خاطر تلاش‌های کارگزاران در این زمینه است.

وی با اشاره به نوسانات ارزی تصریح کرد: این موضوع باعث شد ۴۰ هزار نفر از اعزام منصرف شوند. دلیل ریزش زائران همین است و ما نیازمند هزینه کرد و توجه مسئولان هستیم تا مجدداً شاهد انصراف مردم از سفر به عتبات عالیات نباشیم.

حسینی اضافه کرد: ما از مسئولان بانکی درخواست خط اعتباری کردیم تا هر فصل بسته و حجم مشخص ارزی به ما داده شود تا ما به کارگزاری‌ها اعلام و بر اساس آن اقدام به ثبت نام از زائران کنیم.

وی ادامه داد: اگر هزینه اعزام زائر از تهران حدود پانزده و نیم میلیون تومان برای هر فرد باشد؛ کاروان‌های ما در تهران با دوازده میلیون فعلاً این سفر را انجام می‌دهند؛ امیدوارم این بسته‌های کمکی ارزی بتواند این حمایت و اقدامات کارگزاری‌ها را تداوم بخشد.

  • منبع خبر : صدا و سیما